Kryeparlamentarja Nikolla: Ne, shqiptarët, pavarësisht besimit, jemi një familje e bukur dhe e madhe

Kryeparlamentarja Nikolla: Ne, shqiptarët, pavarësisht besimit, jemi një familje e bukur dhe e madhe

1651392922_16313714421631296906Screenshot1.jpg

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, përmes një mesazhi të shpërndarë për mediat ka uruar sot besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramin. Nikolla shprehet se përkushtimi dhe rritja shpirtërore shpërblehen sot, në festën e harmonisë e të shpresës.

 “Kaloi një muaj rrugëtimi, ditësh durimi e agjërimi dhe netësh mirënjohjeje, faljeje e reflektimi. Përkushtimi dhe rritja shpirtërore e besimtarëve myslimanë shpërblehen sot, në këtë ditë të harmonisë e të shpresës. U bashkohem me dashuri haresë së besimtarëve myslimanë, në kremtimin e Fiter Bajramit. Të gëzojmë e sfidojmë bashkarisht vështirësitë prej tërmetit, pandemisë dhe reve të luftës. Ne, shqiptarët, pavarësisht besimit, jemi një familje e bukur dhe e madhe. Mozaiku, diversiteti dhe respekti ndërfetar janë një vlerë e çmuar e qytetërimit shqiptar. Festat fetare i kemi pranë e pranë, si një simbolikë e afërsisë ndërfetare. Gëzuar Fitër Bajramin! Me lumturi, paqe e bekime, vëllezër besimtarë myslimanë!”, shkruan në mesazhin e saj të urimit Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla.


Lajmi kryesor:

Sot Fitër Bajram, me mijëra besimtarë kremtojnë në të gjithë vendin! Në Tiranë sfidojnë shiun, falin namazin në Sheshin Skënderbej! Kreu i KMSH: Dita e tolerancës dhe paqes


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan