Kryeson PS-në në Shkodër, dy humoristët shkodranë e zgjedhin për 'vajzë': E dona një si ajo, ta quajmë Edona

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video humoristike me dy aktorët e mëdhenj shkodranë Zyliha Miloti dhe Besnik Çinari. Me doza humori ata në fund ata kanë kërkuar nga qytetarët që të mbështesin kryesuesen e listës së Partisë Socialiste në Shkodër, Edona Bilali.

Të shtrirë në krevat, të ndarë  me logo partie, njëri i PD-së Besnik Çinari dhe një me PS, Zyliha Miloti, ata bien të dy dakord në fund që Edona duke iu referuar Edona Bilali e duan të gjithë, pavarësisht bindjes politike që kanë.

“Mirëmëngjes. E dona shumë e dona. Ditë të mbarë,” shkruan Rama në postimin e tij.

Biseda mes dy humoristëve në video:

Zyliha Miloti: Ça asht more? Kush asht tesh natën mor?

Besnik Çinari: Urdhna. Oh Zot!

Zyliha Miloti: Kush asht?

Besnik Çinari: Sondazh the.

Zyliha Miloti: Ça?

Besnik Çinari: Sontazh në tre mas mesnatës!

Zyliha Miloti: Prite zot!

Besnik Çinari: Shko mor djal po unë nuk i kallzoj grus teme se për kë votoj.

Zyliha Miloti: Dojnë me na ba me shamat!

Besnik Çinari: Pritezot

Zyliha Miloti: Pak se bajmë tan ditën e bijmë fel me njëri-tjetrin. Nejse ma, ditën bijmë na po… në mramje mandej pajtohena.

Besnik Çinari: Mos mu pa pajtnu na si kishim ba 7 fëmij maj.

Zyliha Miloti: Po pra

Besnik Çinari: 7 djem. Kanë thanë gjithmonë: Baba pa vajzë si nata pa hanë.

Zyliha Miloti: Jo kanë thanë për nanën, jo për ju burrat

Besnik Çinari: E bëjm i vajzë.

Zyliha Miloti: E dona.

Besnik Çinari: E dona nji vajzë

Zyliha Miloti: Nji vajzë e dona

Besnik Çinari: Po si po ja vejmë emrin maj?

Zyliha Miloti: Emrin? Edona pra, Një vajzë e dona. Edona

 

 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)