'Kryetari i partisë në 4 qarqe', Rama: Nuk e donim por do ta votojmë! Unë kam qenë dhe do jem në Vlorë (VIDEO)

Në një deklaratë për mediat kryeministri Rama komentoi propozimin e opozitës parlamentare për kandidimin e kryetarit të partisë në 4 qarqe.

Rama tha se PS nuk është dakord për këtë pikë por do ta votojnë në mënyrë që të përforëcohet më shumë konsensusi. Sërish ai përsëriti kandidimin e tij në Vlorë.

"Kjo është një tjetër votë që unë do ta jap pa dëshirë. Edhe PS do e japë pa dëshirë sepse e propozon opozita parlamentare. Nuk është diçka që bie ndesh por nuk është në horizontin e pëlqimeve tona. Por do e votojmë për shkak të rritjes së konsensusit. Përsa i përket çështjes time unë jam deputet i Shqipërisë. Nëse një deputet është në parlament si zëri i një komuniteti dhe ka detyrë të tërheqë sa më shumë. Unë jam deputeti i gjithë Shqipërisë. Në Kosovë kryetarët e partive nuk janë fare nëpër lista. Ne mund ta kërkonim këtë. Këto pyetje që nuk kanë lidhje. Formalisht e vendos unë në Vlorë apo Tropojë por kjo vjen thjesht si rrjedhojë sepse e kërkon ligji. Unë në Vlorë kam që 1 muajsh dhe do jem deri në fund i lidhur me qytetin. Dashurinë për Vlorën se kam kushtëzuar nga partia" - tha Rama.


Lajmi kryesor:

PS platformë online për komunikimin me anëtarësinë/ Rama: Presim vlerësimin me pikë të tyre për kandidatët për deputetë! Drafti votohet nesër, kemi qenë shërbëtorë të 2 opozitave në këtë proces


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

A i besojnë vërtetë amerikanët Lulzimit ?