Ksamil/ Vendosën shezlongë pa leje te ‘Pema e Thatë’, vihet nën hetim pronarja dhe administratori i subjektit

KSAMIL- Një subjekt në Ksamil kishte zënë hapësirën e plazhit, duke vendosur shezlongë pa leje në ‘Pemën e Thatë’. Ky subjekt kishte vendosur në total 489 çadra dhe shezlongë, por nuk ishte pajisur me lejen e duhur.

Përveç kësaj subjekti nuk lëshonte kupon tatimor për turistët të cilët zgjidhnin ‘Pemën e Thatë’ për të kaluar pushimet, ndonëse paguanin për shërbimin.

Për rrjedhojë, janë vënë nën hetim pronarja dhe administratori i subjektit. Ndaj tyre rëndojnë akuzat për veprat penale veprat penale “Pushtimi i tokës” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Policia ka sekuestruar çadrat dhe shezlongët duke liruar kështu të gjithë hapësirën e bregdetit që ishte zënë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fredi: 20/07/2022 07:09

    Uroj qe ta nis policia ne te gjithe bregdetin. Ne plazhin e Maraci Beach ne Himare keni ORZO MARINE qe ka zaptuar te gjith plazhin me 150 cadra sa nuk lejon as te kalojne pushuesit. Zoteria ERION TRUNGU nje ish tatimor i korruptuar edhe i arrestuar per korrupsion paguan policin dhe badhkine e Gjergj Gorros edhe si qeraxhi eshte bere zaptues i plazhit Maraci Beach.E pergezojme policin kur veoron por duhet te veproj ne te gjithe vijen bregdetare njesoj. Jo ca te partise e ca te korrupsionit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

Humb jetën në moshën 64-vjeçare Ministri i Jashtëm i Bjellorusisë

Humb jetën në moshën 64-vjeçare Ministri i Jashtëm i Bjellorusisë