Kthimi në parlament i koncesionit për Porto Romanon, PD përshëndet veprimin e Metës: Mbrojti interesin e vendit

Partia Demoktratike ka përshëndetur kthimin mbrapsht në parlament që presidenti Ilir Meta i ka bërë vendimit për koncesionin e Porto Romanis. PD thotë se ky vendim i Metës është në interes të popullit pasi nuk lejon grabitjen e pasurive të vendit.

"Partia Demokratike përshëndet vendimin e Presidentit të Republikës që kthen në parlament koncesionin antikushtetues dhe antiligjor për kthimin e Porto Romanos në një port privat për oligarkët e Edi Ramës.

Vendimi i Presidentit është i drejtë dhe mbron interesin publik duke mos lejuar grabitjen dhe faljen e pasurive të vendit pa garë dhe në kundërshtim me ligjin tek një grusht klientësh të hajdutit ordiner Edi Rama. 

Ky vendimi korruptiv dhe i paligjshëm që u mor në mes të krizës ekonomike kur mbi 100 mijë vende pune u mbyllën dhe mijëra familje e biznese u braktisën dhe u lanë në mjerim, është një akt tradhtie kombëtare nga Edi Rama, hajduti i babëzitur dhe armiku i mirëqenies së shqiptarëve.

Parlamenti dhe qeveria e re e dalë nga votat e shqiptarëve do ta anulojë këtë vendim të paligjshëm dhe do t’i vendosë të gjithë përgjegjësit para drejtësisë,"-thotë PD.

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento

Komente

 • Hi hi: 23/05/2020 17:37

  A ka ne bote hajdut Me te sofistikuar Me kollaren e ministrit se arben Ahmetaj qe mbeshtetet nga Rama

  Përgjigju
 • Haha: 23/05/2020 16:46

  Hajduti Meta petshendetet nga hajduti Basha

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Tiranën shpresoj ta ndihmojë Zoti', Kola për ndeshjen historike të bardhebluve në Zvicër: Në kishim ëndërr të shkonim deri në Strugë