Kthyen trafikun e kokainës në biznes familjar, arrestohet shqiptarja me të birin në Greqi, në kërkim bashkëshorti

Kthyen trafikun e kokainës në biznes familjar, arrestohet shqiptarja me të birin në Greqi, në kërkim bashkëshorti

Foto ilustruese

Nënë e bir janë arrestuar janë arrestuar nga policia greke nën akuzën e trafikut të narkotikëve.

Në kërkim është shpallur bashkëshorti 43-vjeçari i cili është një emër i njohur për autoritetet në Athinë s i përfshirë në organizata kriminale të trafikut të drogës dhe zjarrvënie në dyqane.

Përveç kësaj, në dosjen e prokurorisë janë përfshirë edhe katër persona të tjerë të përfshirë në tregtinë e drogës.

Pas një hetimi disaditor policor, u konstatua se djali 24-vjeçar i familjes, merrte dhe shpërndante te të tretët sasi droge bashkë me 43-vjeçarin.

Për t'i dhënë fund veprimtarisë së tyre kriminale , u organizua një operacion policor, në kuadër të të cilit, mesditën e sotme, u lokalizua 24-vjeçari teksa merrte një pako, nga një kompani transporti, ku u konstatua kokainë me peshë 1. kilogramë e 191 gram.

Gjithashtu, iu gjetën edhe tre dokumente të transfertave në vlerë prej 6788 euro. 

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Kërkohej nga drejtësia italiane për trafik droge dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale, arrestohet 48 vjeçari në Tiranë! Pritet ekstradimi i tij

Kërkohej nga drejtësia italiane për trafik droge dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale, arrestohet 48 vjeçari në Tiranë! Pritet ekstradimi i tij