Kujt ia shkeli syrin Grida Duma në Kuvend? VIDEO që po bën xhiron e rrjetit

Gjatë seancës plenare të ditës së sotme, kamera është fokusuar tek Grida Duma, gjesti i së cilës është bërë viral në rrjete sociale.

Deputetja demokrate shfaqet duke buzëqeshur teksa ia shkel syrin njërit prej koelgëve të saj, megjithëse nuk dihet për kë bëhet fjalë.

Momenti ndodhi në kohën kur po mbante fjalën ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentit, Elisa Spiropali, e cila foli me tone të ashpra ndaj Grida Dumës duke e quajtur delirante. Kjo erdhi pasi Duma komentoi ndihmën ekonomike që qeveria ofron për familjet në nevojë dhe tha se kishte pyetur një zv.ministër nëse do të jetonte me 110 mijë lekë të vjetra në muaj, por nuk mori një përgjigje.

Si kundërpërgjigje ndaj Spiropalit, deputetët e opozitës, gjatë fjalës së Spiropalit, përplasën duart mbi tavolina. Grida Duma kërkoi fjalën për replikë, por zv.kryetarja e Kuvendit nuk ia dha me argumentin se nuk ka replikë mbi replikë.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • www.youngtribune.com: 16/10/2022 22:58

  Because she knows how to suck to get in power.Just like Vice President of USA Camala Harris

  Përgjigju
 • kastriot: 23/09/2022 05:06

  sa te shkon syri moje yll i parlamentit tone

  Përgjigju
 • Ehhh: 23/09/2022 00:53

  Kjo si super buce nuk esht per parlament

  Përgjigju
 • Anjeza: 22/09/2022 22:38

  Vetem dem do kjo.Rroft pjeshka!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Balla dhe Sveçla në Pikën Kufitare të Morinës: 'Bien' kufijtë mes Shqipërisë e Kosovës

Balla dhe Sveçla në Pikën Kufitare të Morinës: 'Bien' kufijtë mes Shqipërisë e Kosovës