Kukës, arrestohet
trafikanti i armëve

Kukës, arrestohet <br />trafikanti i armëve
KUKES- Tentoi të trafikonte armë drejt Kosovës arrestohet një 35 vjecar banues në Shkodër. Eqerem Tafili është emri i të arrestuarit të cilit dje pasdite i janë gjetur në automjetin e tij tip “Pezho”me targa SH3591 E një arsenal armësh luftarake. Tafili po udhëtonte drejt Kosovës ku në pikën e kalimit kufitar të Qafe Morinit gjatë kontrollit të ushtruar brenda autmojetit policia zbuloi 5 armë tip kallashnikov model 56, 5 karikatore automatiku qe i mbante pa leje. Armët sipas policisë do trafikoheshin drejt Kosovës

Ne vijim te ketij operacioni, policia ushtroi kontroll dhe në banesën e Tafilit ku gjeti të tjera armë dhe pajisje luftarake. U sekuestruan këtu 2 pistoleta të tipit “Ekol special 99”, te kalibrit 9 mm, 1(nje) arme gjahu “Superpost”, si dhe 29 cope fisheke armesh gjahu dhe 30 kg lende narkotike te dyshuar si ajo e llojit “Canabis Sativa”.

(ns/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Plagosi me armë zjarri 60 vjeçaren, policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin e ngjarjes në Lushnjë (EMRI)

Plagosi me armë zjarri 60 vjeçaren, policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin e ngjarjes në Lushnjë (EMRI)