Kukës/ Shumë fshatra pa energji elektrike, rrugët e kalueshme vetëm me zinxhirë

 

Situata në Qarkun e Kukësit, këtë të dielë duket se është më e qetë, pasi dhe intensiteti i borës është ulur ndjeshëm.

Pavarësisht kësaj, reshjet e denduara të borës gjatë ditës së djeshme kanë krijuar disa problematika, që vazhdojnë edhe sot.

Raportohet se në Bashkinë Kukës rrugët rurale janë të kalueshme me zinxhirë,  përveç rrugëve të Njësisë Administrative  Arrën, Zapod, Grykë-Çajë dhe Kalis të cilat janë të bllokuara.

Ndërsa, furnizimi me energji elektrike është normal në gjithë territorin e Qarkut Kukës, përveç në Njësitë Administrative Shishtavec, Topojan, Zapod, Malzi, Kolsh, Surroj, Ujmisht, Bushtricë, Grykë-Çajë, Kalis dhe Arren, në bashkinë e Kukësit.

Në Bashkinë Tropojë, furnzimi me energji eletrike aktualisht është ndërprerë në Njësitë Administrative Bytyq dhe Llugaj.

Në bashkinë e Hasit, ky problem është në Njësitë Administrative Golaj dhe Gjinaj.


Lajmi kryesor:

Reshje dëbore e ngrica! Bllokohet një orë në mbrëmje bypassi në rrugën e Arbrit! Lëvizja e mjeteve me zinxhirë! Fshatra pa energji në disa qarqe


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Zbardhet dëshmia e gruas së Pëllumb Metës: Çdo gjë që thoshte ai bëhej, ndryshe të dhunonte

Zbardhet dëshmia e gruas së Pëllumb Metës: Çdo gjë që thoshte ai bëhej, ndryshe të dhunonte