Kukësi e fundosi, trajneri i Kastriotit: E kotë nëqoftëse nuk marrim pikë kundër Tiranës

Kastrioti i vendit të fundit në Superligë 2022 e nisi me një ecuri mjaft pozitive, duke marrë 7 pikë në katër ndeshje, por javën e kaluar Kukësi e mposhti me rezultatin e thellë 4-0. Një humbje që krutanët mund t’i godasë edhe psikologjikisht në luftën për mbijetesë, por që do tentojnë të marrin veten të dielën pavarësisht se përballë kanë as më pak e as më shumë por kryesuesit e kampionatit, Tiranën.

“Ne do kërkojmë të marrim pikë me çdo lloj kundërshtari. Superliuga është një kampionat shumë I fortë dhe patjetër që me kundërshtarët tanë do t’i bëjmë llogaritë në ndeshjet direkte, por nëqoftëse ne nuk pretendojmë të marrim pikë çdo ndeshje atëherë është e kotë,”-deklaroi Emiljano Çela, trajner i Kastriotit.

Kastrioti-Tiranë që luhet në Kamzë është për llogari të javës së 21 të Superligës, ndërsa supersfida që spikat luhet në Tiranë të shtunën mes Partizanit dhe Vllaznisë.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës