Kukësi likuidon Bylisin, Teuta fundos Vllazninë

Ndeshja Kukës-Bylis

Kukësi ka vuajtur shumë për të marrë tre pikët në ndeshjen me Bylisin. Duelin e zhvilluar në Elbasan për javën e 31-të të Superligës e vendosi goli i Vasil Shkurtajt që i dha fitoren 1-0 verilindorëve që momentalisht janë 6 pikë larg Tiranës së vendit të parë që luan në Korçë me Skënderbeun.

Ndeshja Kukës-Bylis

Ndërsa në Shkodër, Teuta fundosi Vllazninë duke marrë një fitore 3-0 dhe ngjitet në vend të tretë me 50 pikë. Kallaku, Lorenco Vila dhe Aleksi ishin autorët e golave. Vllaznia ndodhet në vështirësi në zonën play-out. Të shtunën fitore siguruan Partizani e Flamurtari.

Ndeshja Teuta-Vllaznia

Përgatiti: Andi Kapxhiu

I.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Masat anti-COVID, Suedia heq Shqipërinë nga lista e ‘vendeve të sigurta’, nga e hëna ndalohen udhëtimet jo esenciale