Kukësi nuk fiton dot në shtëpinë e tyre të re, ndahet barazim me Laçin! Tifozët 'zbarkojnë' në fushë

 

Kukësi inaguroi mbrëmjen e sotme stadiumin e “Kukësi Arena”. Një festë e madhe para dhe gjatë ndeshjes, ndërsa sfida ndaj Laçit u mbyll në barazim 0-0. Pas vërshëllimës së gjyqtarit, shumica e tifozëve të Kukësit vërshuan në fushë edhe pse lojtarët dhe arbitrat nuk ishin larguar ende nga fusha. Inaugurimi i stadiumit të ri ishte një festë e madhe për të gjithë tifozët e Kukësit, por që në fund nuk ngelen të kënaqur nga rezultati i sfidës. Me këtë barazim, Laçi mban vendin e 2-të me 51 pikë, kurse Kukësi në vendin e 3-të me 46 pikë.


Lajmi kryesor:

Merr fund ‘Odiseja’ e stadiumit të Kukësit, inaugurohet ‘Kukësi Arena’! Verilindorët në festë, ceremonia bën bashkë Dukën e Ramën, i pranishëm dhe Zaho


B.K./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Rithemelimi: Vangjush Dako doli nga qelia se nuk foli kundër Ramës

Rithemelimi: Vangjush Dako doli nga qelia se nuk foli kundër Ramës