Kuleba: Terroristët po përpiqen të frikësojnë diplomatët ukrainas

Kuleba: Terroristët po përpiqen të frikësojnë diplomatët ukrainas

1669476542_kuleba.PNG

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, mbajti një konferencë me ambasadorët ukrainas mes “kërcënimeve” ndaj misioneve diplomatike të vendit.

“Deri sot ka 18 raste kërcënimesh në 12 vende: tentativë për sulm terrorist në Spanjë, pako me kërcënime në formën e syve të shqyer të kafshëve në Hungari, Holandë, Poloni, Kroaci, Itali, Austri, Republikën Çeke, Vatikani, Franca, raporte për miniera në Kazakistan, si dhe një letër të dyshimtë në SHBA. Terroristët po përpiqen të frikësojnë diplomatët ukrainas dhe të dobësojnë dhe frikësojnë Ukrainën përmes veprimeve të tilla”, ka shkruar Kuleba në Instagram.

Ambasadat dhe konsullatat e Ukrainës në gjashtë vende evropiane morën "pako të përgjakshme" që përmbanin sytë e kafshëve, raportojnë mediat e huaja.

Përveç kësaj, Ambasada e Ukrainës në SHBA mori një letër me "një artikull kritik ndaj Ukrainës". Ndërsa ambasada e Ukrainës në Madrid mori një letër bombë këtë javë.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Kievi: Është bombarduar klinika e kancerit në Kherson! Moska: S’pranojmë çmimin tavan të naftës


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

Nuk justifikoi pasurinë, KPA lë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e gjyqtarit Tritan Hamitaj nga detyra

Nuk justifikoi pasurinë, KPA lë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e gjyqtarit Tritan Hamitaj nga detyra