Kulluri i drejton dy pyetje Bashës: Pse Berisha ndërroi mendje për të qenë aktiv në politikë? Çfarë mendon për shprehjen e Metës 'faqja zezë atyre që dogjën mandatet'?

Anëtari i grupimit Për PD-në, Edvin Kulluri

Anëtari i grupimit 'Për PD-në', Edvin Kulluri i ka drejtuar sot dy pyetje Lulzim Bashës. Në Facebook, Kulluri kërkon nga Basha një përgjigje se pse Sali Berisha ndërroi mendje për të qenë aktiv në politikë. Po ashtu ai e pyet atë edhe për deklaratën e djeshme të Metës, i cili iu drejtua opozitës që dogjën mandatet duke thënë 'faqja e zezë e atyre'.

"Lulzim Basha duhet të përgjigjet për 2 çështje: 1) pse Berisha ndërroi mendje për të qenë aktiv në politikë 2) çfarë mendon për shprehjen e Metës 'faqja e zezë e atyre që dogjë n mandatet'", shkruan Kulluri!

Kujtojmë se sot Partia Demokratike është në heshtje zgjedhore, ndërsa ditën e nesërme 75 mijë anëtarë demokratë do të hedhin votën e tyre për të zgjedhur mes Lulzim Basha, Agron Shehaj, Edit Harxhi dhe Fatbardh Kadilli se kush do e drejtojë partinë.

J.SH./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Situata politike në Shqipëri, analisti nga Kosova për Report Tv: Përplasja Berisha-Basha, jashtë vlerave të demokracisë