Kulluri: Lista e ardhshme e PD-së më katastrof se sa në 2017! Disa kandidatë për deputet kanë punuar për përçarjen e partisë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar në PD, Edvin Kulluri komentoi listën e kandidatëve për deputetë nga demokratët. Ai tha se lista e tyre do të jetë më keq se lista në vitin 2017. Gjithashtu Kulluri tha se disa prej deputetëve në listën e 2017 kanë punuar për përçarjen e PD-së.

"Lista e ardhshme do të jetë më keq. Me disa përjashtime, 80 përqind e listës së 2017 ishte katastrof. Këtë herë do jetë më keq. Ne kemi përjetuar regjimin komunist në Shqipëri. Degradimi demokratik do të jetë më i keq. Sa më shumë masivizon garën, aq më shumë ndriçon kryetarin. Po ky që ka 7 vite që dështon, çfarë do të ndriçojë. Nuk më vjen keq fare për këta figura. Në atë listë kanë kontribuar për përçarjen e PD-së. Kanë qenë bashkëpunëtorë të hapur të Ramës. Janë njerëz që i kanë thënë marshalla djegies së mandateve. Zëvendësimi i tyre me disa të tjerëve, nuk ndryshon asgjë. Lista do të jenë ripërsëritje të anonimatit" - tha Kulluri.


Lajmi kryesor:

Murrizi në Repolitix për partinë e re: Nuk është e huazuar dhe as nga zyrat e Ramiz Alisë! Kulluri për listat e kandidatëve për deputet të PD: Më katastrofë se në 2017


E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë të shërbimit dhe sigurisë?×

Lajmi i fundit

John

Fjala përmbyllëse në Ministerialin e OSBE/ Rama: Shqipëria si kryesuese, edhe pse pa eksperiencë në këto nivele të diplomacisë botërore ia doli me sukses