Kulluri: Qytetarët që do votojnë të largohen nga dyshja Rama-Basha! Janë bashkë me interesa financiare korruptive

Edvin Kulluri

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar në PD, Edvin Kulluri në Repolitix tha se të gjithë qytetarët që do të votojnë në zgjedhjet e ardhshme duhet të largohen nga dyshja Rama-Basha.

Ai tha se të dy këta janë bashkë dhe përfaqësojnë një grup interesash të përbashkëta financiare korruptive.

"Në kushtet që jemi, çdo qytetar duke votuar e duke qenë aktivist jashtë dyshes Rama Basha i bën një shërbim të mirë këtij vendi. Unë mendoj se janë bashkë, një grup njerëzish që përfaqësojnë një grup interesash të përbashkëta financiare korruptive. Pavarësisht teatrove që bëjnë duke sulmuar njëri-tjetrin. Ne kemi një elitë shumë të vogël njerëzish që kanë krijuar një problematikë shumë të madhe në shoqëri.  Kemi disa probleme, prona. Nuk kemi zgjidhur problemin e saj. Sot janë disa kompani që fitojnë 90 përqind të tenderave në shoqëri. Inceneratorët është një skandal i qartë dhe i pastër korruptiv. Këtë e them si ish sekretar i përgjithshëm i një institucioni si Ministria e Mbrojtjes dhe jo si retorikë politike" - tha Kulluri.


Lajmi kryesor:

Murrizi në Repolitix për partinë e re: Nuk është e huazuar dhe as nga zyrat e Ramiz Alisë! Kulluri për listat e kandidatëve për deputet të PD: Më katastrofë se në 2017


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?×

Lajmi i fundit

John

S'kontrolluan territorin për kanabis/ Pezullohen nga detyra 5 punonjës policie në Berat