Kultivonin drogë në banesën e tyre! Arrestohen dy persona nga Skrapari, ishin shpallur në kërkim

Foto ilustruese

BERAT- Dy persona janë vënë në pranga pasi u janë gjetur në banesën e tyre 16 kg lëndë narkotike e tharë dhe e përpunuar si dhe 60 bimë narkotike cannabis sativa.

Policia e Beratit pas një hetimi dy mujor,m arrestoi 35 vjeçarin me iniciale V. H., dhe 31 vjeçarin me iniciale S. B., të dy banues në Rehovë, Skraprar.

Pas kontrollit në banesën e V. H., u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 16 kg lëndë narkotike cannabis sativa e përpunuar.

Gjithashtu këta persona ishin shpallur në kërkim policor, pasi dyshohet të jenë autorë të bimëve narkotike cannabis sativa të gjetura më parë në afërsi të banesave të tyre.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" dhe "Kultivimi i bimëve narkotike", kryer në bashkëpunim.

D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Shqipëria në azil kërkim', PD: 219 mijë persona janë larguar në 7 vite qeverisje të Ramës