Kultivonte kanabis në tokën e tokën e tij në Krujë, arrestohet 69-vjeçari! I sekuestrohen 300 rrënjë kanabisi

Kultivonte kanabis në tokën e tokën e tij në Krujë, arrestohet 69-vjeçari! I sekuestrohen 300 rrënjë kanabisi

Droga e sekuestruar nga policia

KRUJË- Një 69-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Krujë pasi u konstatua se në tokën e tij në lagjen ‘Abaze, i moshuari kishte mbjellë një sasi të konsiderueshme kanabisi.

Në tokën në pronësi të tij u gjetën dhe u sekuestruan 300 bimë të dyshuara narkotike kanabis, të vendosura në kubikë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Krujë, në vijim të kontrollit të territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Kubikët”, në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

FOTO/ I mbushur me dëborë, “Allianz Arena” si kurrë më parë! Anulohet ndeshja e Bayern-it

FOTO/ I mbushur me dëborë, “Allianz Arena” si kurrë më parë! Anulohet ndeshja e Bayern-it