Kupa e Amerikës, Brazili ngec me Venezuelën

Brazili ngec në ndeshjen e dytë në grup në Kupën e Amerikës. Seleçao u tregua e pasaktë por edhe e pafat dhe vetëm barazoi 0-0 me Venezuelën.

Pas dy ndeshjeve të para Brazili e kryeson grupin A me 4 pikë po aq sa ka edhe Peruja me të cilën do përballet në ndeshjen e fundit. Brazilianët kanë dominuar në ndeshjen e zhvilluar në Salvador në stadiumin “Arena Fonte Nova” por nuk kanë arritur dot të shënojnë madje skuadrës së Tite i janë anuluar tre gola dy prej të cilëve nga sistemi VAR.

Në ndeshjen tjetër të grupit A për Kupën e Amerikës Peruja arrin një fiotore të rëndësishme që e afron edhe më shumë me kualifikimin.

Peruja fitoi me përmbysje 3-1 ndaj Bolivisë falë golave të shënuar nga Guerrero, Farfan dhe Flores. Kolumbi-Katar luhet sonte në 23:30 dhe pas mesnate në orën 02:30 zbret në fushë Argjentina që nuk duhet të gabojë ndaj Paraguait në ndeshjet e grupit B./ Përgatiti Andi Kapxhiu

d.ba./Shqiptarja.com
Komento