Kupa e Shqipërisë luhet sot, tifozët rikthehen në stadium pas një viti jashtë, Ministria e Shëndetësisë jep leje për 1000 sportdashës

TIRANË- Finalja e Kupës së Shqipërisë, Vllaznia-Skënderbeu do të rikthejë në stadium tifozë, pas më shumë se një viti të tribunave bosh. Ministria e Shëndetësisë ka dhënë lejë që kjo finale të luhet me 1000 tifozë në "Air Albania", një numër i kufizuar për shkak se ende vendi është nën "ethet e COVID-19".

Vendimi është marrë ditën e sotme, pak orë para zhvillimit të ndeshjes, më saktësisht në 19:00. Skuadrat janë gati dhe të karikuara për sfidën e sotme. Trajnerët Memelli dhe Brdariç janë të bindur për fitoren e ekipit që drejtojnë. Vllaznia kërkon kupën e shtatë në histori ndërsa Skënderbeu të dytën. Në lojë janë edhe 5 milion lekë që vjen si shpërblim nga FSHF ndërsa klubet kanë vënë premio për lojtarët.

Kjo është ndeshja e parë në stadium në tifozë, teksa Ministria e Shëndetësisë vendosi që nga 1 korriku stadiumet të hapen me 30% të kapaciteteve.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Ulja e temperaturave sjell reshjet e borës në Korçë! Në rrugën për fshatin turistik të Dardhës rekomandohet lëvizja me goma dimri

Ulja e temperaturave sjell reshjet e borës në Korçë! Në rrugën për fshatin turistik të Dardhës rekomandohet lëvizja me goma dimri