Kupat e Europës, skuadrat shqiptare me fat! Teuta 'peshkon' për Champions-in Sherif Tiraspol, Partizani mat forcat me moldavët

Teuta ka mësuar sot kundërshtarin për fazën e parë kualifikuese të Champions League. Goglat e rrotulluara në Zyrih caktuan si rivalët të kampionëve të Shqipërisë Moldavët e Sherif Tiraspolit.

Ndërkohë po në Zyrih u hodh shorti edhe për Konference League, kompeticionin e ri që merr jetë këtë sezon dhe që finalen e luan në Air Albania. Vllaznia e cila është rikthyer pas 10 vitesh në Europë do përballet me boshnjakët e Shiroki Brijeg. Partizani ka peshkuar moldavët e Stinful George, ndërsa Laçi do ndeshet me Podgoricën e Malit të Zi. Përballjet e para do jenë me 8 korrik, ndërsa ndeshjet e kthimit me 15 korrik.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

OBSH jep alarmin: COVID-19 të ndalet para se të dalin variante më vdekjeprurëse