Kur mbrojtësit shënojnë më shumë se bomberat, Mina kthehet në shtëpi me një rekord

Kur mbrojtësit shënojnë më shumë se bomberat, Mina kthehet në shtëpi me një rekord

Yerry Mina, futbollist kolumbian

Mina largohet nga Botërori me tre gola të shënuar. Një numër i rëndësishëm që i afrohet mbrojtësve golashënues që kanë shkruar historinë në futboll madje ndonjëherë dhe më shumë.

Për Yerry Minën Kampionati Botëror përfundoi në raundin e 16, por ngushëllimi për futbollistin kolumbian është se kthehet në shtëpi me një rekord. Tre ndeshje dhe tre gola të njëpasnjëshëm. Një nga mbrojtësit  e paktë në botë që ka shënuar tre gola të të njëjtit lloj në këtë Botëror. Një rekord që e sjell atë më afër golashënuesve të tjerë që kanë shkruar historinë në futboll.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri