Kur mbrojtësit shënojnë më shumë se bomberat, Mina kthehet në shtëpi me një rekord

Yerry Mina, futbollist kolumbian

Mina largohet nga Botërori me tre gola të shënuar. Një numër i rëndësishëm që i afrohet mbrojtësve golashënues që kanë shkruar historinë në futboll madje ndonjëherë dhe më shumë.

Për Yerry Minën Kampionati Botëror përfundoi në raundin e 16, por ngushëllimi për futbollistin kolumbian është se kthehet në shtëpi me një rekord. Tre ndeshje dhe tre gola të njëpasnjëshëm. Një nga mbrojtësit  e paktë në botë që ka shënuar tre gola të të njëjtit lloj në këtë Botëror. Një rekord që e sjell atë më afër golashënuesve të tjerë që kanë shkruar historinë në futboll.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të caktohet një tjetër fashë orari ku të dalin vetëm të moshuarit?

Komento