Kurti: Kosova ka dy armiq, një të brendshëm dhe një të jashtëm

Albin Kurti tha në '5 pyetje nga Babaramo' se Kosova ka dy armiq një të jashtëm që është Serbia që kërkon ndarjen e vendit dhe i brendshmi është korrupsioni dhe krimi në vend. Ai tha se të gjithë shqiptarët duhet të bëhen bashkë dhe të kenë në qëndrim karshi Serbisë.

"Kemi bërë shumë të mira në kaq pak kohë për Kosovës por ajo ka ende dy armiq kryesorë që janë të pranishëm. Një është i jashtëm dhe është Serbia që do ndarjen e Kosovës dhe një armik të brendshëm që kemi korrupsionin e lartë dhe krimin e organizuar. Duhet të bashkohemi kundërt Serbisë dhe për këtë jam përpjekur tërë jetën time që të mos ndajë shqiptarët në skenën politike dhe jo vetëm ata në Kosovë. Bashkimi i shqiptarëve duhet të jetë në një qëndrim të përbashkët karshi Serbisë", tha Kurti.


Lajmi kryesor:

Kurti në '5 pyetje nga Babaramo': Duhen zgjedhje të reja, vendimi i Kushtetueses, i papranueshëm! As taksë, as karantinë për të hyrë në Kosovë


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge