Kurti mbërrin në Ohër, zhvillon bisedë telefonike me Chollet: Diskutuam rëndësinë e fundjavës! Jemi të përkushtuar te e nesërmja

Kurti mbërrin në Ohër, zhvillon bisedë telefonike me Chollet: Diskutuam rëndësinë e fundjavës! Jemi të përkushtuar te e nesërmja

1678626552_Screenshot9.jpg

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbërritur në Ohër, ku do të zhvillojë takimin me Aleksandër Vuçiç. Mbrëmjen e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, të cilit i ka thënë se është optimist për ditën e nesërme.

“Diskutuam rëndësinë e kësaj fundjave për Kosovën, rajonin, integrimin euroatlantik dhe sigurinë. Theksova se jemi të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme”, ka shkruar Kurti në një postim në Twitter.


Lajmi kryesor:

Nesër takimi Kurti-Vuçiç, serbët protestojnë në Beograd, kërkojnë dorëheqjen e presidentit të Serbisë! Vuçiç: S'jemi larg Luftës së Tretë Botërore


  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!