Kurti zgjidhet kryeministër i Kosovës, Lajçak: Urime! BE gati të lehtësojë dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

Miroslav Lajçak dhe Albin Kurti

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak ka shprehur urimin e tij për kryeministrin e zgjedhur të Kosovës Albin Kurti.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Twitter, ai shkruan se Bashkimi i Evropian është gati të lehtësojë dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.


Lajmi kryesor:

Hoti i dorëzon detyrën! Mblidhet Qeveria ‘Kurti 2’, Kryeministri: Pres planin për menaxhimin e pandemisë dhe të ringjalljes ekonomike


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

Ç’do të thotë të jesh gruaja e Kryeministrit? Linda Rama tregon si hoqi dorë nga privilegjet kryeministrore: Momenti më i bukur, shoqërimi i Zahos për në shkollë