Kus kus me perime nga zonja Albana

Kus kus me perime, një gatim i shëndetshëm dhe me shije nga zonja Albana

Përbërësit:

 • 200 gr kus kus
 • 150 gr djathë tofu
 • 2 speca
 • 2 domate
 • Kaperi
 • Vaj ulliri
 • Lëng limoni
 • Nenexhik i freskët
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Fillimisht presim në feta djathin tofu, ngrohim tiganin (ose skarën) dhe e pjekim për 2-3 minuta nga çdo anë. Ndërkohë kuskusin e gatuajmë duke ndjekur minutazhin e përcaktuar në paketim.

Lajmë domatet dhe specat dhe i presim në kubikë. Përgatisim salcën marinuese duke trazuar lëngun e limonit me kripën, piperin dhe vajin e ullirit. Në fund shtojmë kaperin dhe nenexhikun e freskët.

Pasi kuskusi të jetë zier, bashkojmë të gjithë përbërësit. Në fund shtojmë salcën marinuese dhe e shërbejmë sipas dëshirës të ngrohtë apo të ftohtë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’