Kush është mister Th-ja? Rama: Erdhi në Gjykatë dhe thoshte nuk kam prova, Berisha ka hall të madh, fuste kokën në supe

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Kuvend u ndal tek shpifjet. Rama tha se opozita ka shumë çështje të hapura në Gjykatë. Rama tha se “mister Th-ja” i opozitës, shkoi në Gjykatë përballë tij dhe tha nuk kam prova. Rama nuk e përmendi me emër por la të kuptohej se bëhej fjalë për deputetin e PD, Edi Paloka, me të cilin Rama ka qenë në gjyq.

Rama: Mister Th-ja kur erdhi në Gjykatë, thoshte nuk kam prova. Ky është mister Th-ja. Këto bënte në Gjykatë Mister Th-ja. Apo ai tjetri, që thoshte se provat i kemi parë në gazeta dhe kur dënohen për shpifje thonë se na dënoi gjykata e kapur nga frika e Vettingut.  Berisha ka një hall të madh sot, ishte me kokën e futur brenda supeve. Nuk fliste sot. Por me këta të dy nja 40 procese i kam unë. Po jo si Taulanti që merr 500 mijë lekë të vjetra, por gjyqe civile. Xhemal gjithë fshatrat e katundet do ti bëjmë me kompjuter nga lekët e të madhit këtu dhe birit këtu.  


Lajmi kryesor:

Kuvendi/ Kryeministri votohet edhe ministër i Jashtëm, opozita largohet nga salla, Rama: Vratë 8 vite më parë


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Sulm kibernetik në Krime

Sulm kibernetik në Krime