Kush është shtetasi turk që u kap duke blerë vota për LSI-në në Vlorë

Report TV ka siguruar foton Abdulgafur Balikçi, 23 vjeç, shtetasi turk i kapur ditën e djeshme për blerje të votave në llogari të LSI-së në Vlorë.

Gjatë fushatës elektorale të LSI-së në Vlorë ai është takuar edhe drejtuesin politik të qarkut dhe kryesuesin e listës së LSI, Luan Rama. Vetë Luan Rama ka shkruar para disa ditësh, se Gafuri (Abdulgafur Balikçi) siç dhe i thërrasin është nga Turqia , por është bërë më vlonjat se vetë vlonjatët. Luan Rama shkruan se ai vjen nga PS dhe i është bashkuar LSI-së. Shtetasi turk është ai me kapele të kuqe në kokë me logon e LSI-së.

Postimi i Luan Ramës


Lajmi kryesor:

U kapën duke blerë vota për LSI-në, procedohen penalisht 2 persona në Vlorë! U gjenden para dhe bllok shënimesh me emra


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Çmimet e 'çmendura' të energjisë, vetëm në tetor u blenë rreth 65 milionë euro në treg të lirë