Hoxha: E qëlluan në kokë e gjoks, autorët ishin tre, ja pse i morën celularin e portofolin Ferracakut

Gazetari Artan Hoxha u shpreh në emisionin 'Repolitix' se autorët e vrasjes së Arjan Ferracakut ishin tre, njëri ishte mbi pemë duke vrojtuar situatën, ndërsa dy të tjerët e kanë qëlluar me breshëri, pjesa më e madhe në kokë. Ai tha se autorët kur janë afruar e kanë parë që nuk ka qenë objektivi i vërtetë ai që duhet të vrisnin, prandaj edhe i kanë marrë portofolin dhe celularin, që të dukej si grabitje.

Personi në djathtë është djali i pronarit që ka kuajt, Asmer Bilali. Ai është ish-kampion boksi, është emër i njohur për boksin. Dyshohet se objektivi ishte ky person. Kur janë afruar e kanë parë që nuk ka qënë ai. Prandaj edhe i kanë marrë portofolin dhe celularin, që të dukej si grabitje. Dy nga tre autorët janë të gjatë, ishin pa maska. Dëshmitarët kanë pasur frikë që të flasin. Njëri nga dëshmitarët i ka njohur autorët.  Vrasjet e Bërcanës, Licit, zhdukja e nipit me dajën Mollës e Hysës dhe ngjarja e 1 shtatorit kanë lidhje.

Artan Hoxha


Lajmi kryesor:

Vrasja e biznesmenit Ferracaku, Hoxha në Repolitix: Autorët u ngatërruan, ja kush ishte objektivi (FOTO+EMRI)


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi prek Italinë/ A ndiheni të rrezikuar dhe besoni se Shqipëria ka marrë masat parandaluese?