‘Kush s’rrin në shpi nuk o shqiptar o hej! Sensibilizimi i veçant i Tifozave Kuq e Zi për COVID-19

 Koronavirusi ka ndryshuar rrënjesisht jetën e cdo njeriu në Shqipër! Nuk ka më puthje e përqafime kur takohemi, kafenetë janë bosh...por askush nuk do e kishte menduar që thirrja që kemi dëgjuar për vite e vite me radhë në shkallët e cdo stadiumi nga Tifozat Kuqezi do tjetërsohej. Ato kane zgjedhur në mënyrën më origjinale, karakteristike të tyren që të bëjnë apelin qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi. Sot nga "kush s'kercen nuk është shqipatar o hej" është ndryshuar në "kush nuk rri ne shpi, nuk është shqiptar o hej", me mesazhin se njerezit duhet të respektojnë rregullat për te parandaluar perhapjen e koronavirusit, për të mirën tonë, për të mirën e Shqipërisë

Të dashur tifoza,
Tifozat Kuq e Zi do të nisin publikimin e disa prej thirrjeve tona në stadium, duke i modifikuar ato me situatën aktuale me virusin COVID19.
Le të shërbejnë këto thirrje edhe si sensibilizim shtesë i të gjithë neve duke qëndruar në shtëpitë tona, dhe respektuar thirrjet e autoriteteve.
Bonu shqiptar i mirë #rrinshpi

Postimi i plotë i grupimit Tifozat Kuq e Zi

r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zyrtare/ Inter bën skonto, Paris SG blen përfundimisht Icardi-n! Klauzolë për të mos shkuar te Juventusi