Kush votoi kundër emërimeve të Bledi Çuçit dhe Milva Ekonomit

Kush votoi kundër emërimeve të Bledi Çuçit dhe Milva Ekonomit

Gjatë seancës së sotme në Kuvend u votuan edhe emërimet e dy ministrave të rinj, Bledi Çuçi në krye të Ministrisë së Brendshme dhe Milva Ekonomi në krye të Ministrisë së Bujqësisë.

Bledi Çuçi dhe Milva Ekonomi u votuan me 97 voto pro dhe 4 kundër. Emrat e deputetëve në parlament që votuan kundër janë Adriatik Alimadhi, Mimi Kodheli, Korab Lita dhe Zef Shtjefni.

(Kliko këtu për të lexuar si kane votuar deputetet)


Lajmi kryesor:

Meta dhe Kuvendi s'humbin kohë! Votohen me nga 97 vota pro emërimi i Bledi Çuçit si ministër i Brendshëm dhe Milva Ekonomit në krye të Ministrisë së Bujqësisë!


  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë