Kushi vizitë në shkollën 9-vjeçare ‘Jeronim De Rada’, gati laboratorët e rinj të shkencave për 800 nxënës

Kushi vizitë në shkollën 9-vjeçare ‘Jeronim De Rada’, gati laboratorët e rinj të shkencave për 800 nxënës

Shkollën 9-vjeçare ‘Jeronim De Rada’

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi vizitoi shkollën 9-vjeçare "Jeronim De Rada" në Tiranë ku pa nga afër përgatitjet për vitin e ri shkollor, por veçanërisht laboratorët e rinj shkencorë.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Ministrja Kushi nënvizon se mbi 800 nxënës të kësaj shkolle do ta zhvillojnë procesin mësimor më me cilësi në laboratorët e rinj të shkencave me standarde bashkëkohore.

“Edhe në shkollën 9-vjeçare "Jeronim De Rada" në Tiranë, mbi 800 nxënës do të zhvillojnë një proces mësimor më cilësor në laboratorët e rinj të shkencave me standarde bashkëkohore.Paralelisht me laboratorët, mësuesit dhe punonjësit e stafeve tona në shkolla po punojnë intensivisht që të gjitha mjediset e shkollës të jenë gati për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor”, tha Kushi.

M.T/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Profesori: 28/08/2023 20:02

    Duhet Edukim Shkollor jo Istruzioni Scolastiche..duhen Mësues të edukuar e Empatik..madje duhet të kenë bërë Testin e Empathise... që të jenë të aftë t'i motivojnë me pedagogji Nxënësit e Studentët!!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol