'Kushtetuesja'/ Meta takon Meidanin: Diskutuam zgjidhjen e krizës politike dhe institucionale

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar ditën e sotme një takim me ish-presidentin Rexhep Meidani. Teksa ka postuar një foto nga takimi, Meta shkruan se është diskutuar për zhvillimet më të fundit në vend dhe zgjidhjen e krizës së rëndë politike dhe institucionale.

"Së bashku me ish-Presidentin, Prof.Rexhep Meidani diskutuam sot për zhvillimet më të fundit në vend dhe rëndësinë e zgjidhjes së krizës së rëndë politike dhe institucionale", shkruan Meta


Lajmi kryesor:

Kushtetuesja kalon në plan të dytë...Meta pret Bashën në zyrë dhe radhitet krah opozitës: Zgjedhje të parakohshme, pastaj dialog


m.v./Shqiptarja.com