Kuvendi i rikthehet normalitetit! Tabaku mbledh ‘Integrimin’, bojkoton grupi i Bashës

 

Kuvendi i është rikthyer normalitetit. Pas Komisionit të Ligjeve është mbledhur edhe Komisioni I Integrimit, nën drejtimin e deputetes së opozitës, Jorida Tabakut.

Në mbledhje janë të pranishëm deputetët e Rithemelimit, ndërsa ata të grupit Lulzim Basha mungojnë, njëjtë si në Komisionin e Ligjeve.

Në Komisionin e Integrimit, ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin po prezanton projektligjin "Për sigurinë kibernetike".

 


Lajmi kryesor:

5 muaj kaos, kthehet normaliteti në Kuvend! Rithemelimi në komisione, bojkoton grupi Basha! Sula: Negociatat në Tiranë, tymi plasi në Sazan


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios: “Një mike e mirë dhe promotore e inovacionit” 

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios: “Një mike e mirë dhe promotore e inovacionit”