Kuvendi miraton 2 akte normative dhe marrëveshjen e Ministrisë së Shëndetësisë me 'Pfizer' për 1 mln vaksina

Kuvendi miraton 2 akte normative dhe marrëveshjen e Ministrisë së Shëndetësisë me 'Pfizer' për 1 mln vaksina

1650539492_20190613223330sotkuvendi.jpg

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar dy akte normativ gjatë seancës së sotme. Kuvendi miratoi aktin normativ për përpunimin dhe tregtimin e naftës me 73 vota pro, 39 kundër, 1 abstenim.

Ndërsa akti i dytë normativ që u miratua është për çmimet e produkteve bazë me 74 vota pro. Gjithashtu gjatë seancës së sotme u miratua marrëveshja me Pfizer dhe Ministrinë e Shëndetësisë me 100 vota pro.


Lajmi kryesor:

Kuvend/ Bordi i monitorimit të karburanteve, PD: Është antikushtetues, do të krijojë një kartel! Braçe: Nuk zgjidh abuzimin e çmimeve! Në sallë fiken dritat kur flitej për energjinë elektrike


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Me foton e Mahsa Aminit në duar protestoi kundër presidentit iranian, ambasadori izraelit: Nuk do të pranoj hipokrizinë e OKB-së

VIDEO/ Me foton e Mahsa Aminit në duar protestoi kundër presidentit iranian, ambasadori izraelit: Nuk do të pranoj hipokrizinë e OKB-së