Kuvendi nis me 1 minutë heshtje për minatorin që ndërroi jetë në Bulqizë, Muharrem Plaku! U kërkua nga Dhurata Çupi e PD

 

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me 1 minutë heshtje, për minatorin që ndërroi jetë pak ditë më parë në Bulqizë, Muharrem Plaku. Kjo ishte një kërkesë e deputetes së PD-së për Dibrën, Dhurata Çupi, e cila solli edhe një reagim të kreut të Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ky i fundit tha se përtej respektit për minatorit, kjo kërkesë e ardhur nga Çupi dhe jo nga kreu i grupit të PD-së, Alfred Rrushaj, është në shkelje të rregullore.

Dhurata Çupi: Nisur nga ngjarja e fundit, do doja të mbanin 1 minutë heshtje për të gjithë minatorët që kanë humbur jetën.

Taulant Balla: Zonja drejtuese e seancës , kërkesa të tilla janë të sanksionuara, këto bëhen nga kryetarë grupesh dhe bëhen paraprakisht dhe le të jetë ky rast i fundit ku protagonizmat personal prevalojnë mbi rregullat. Për të mos ta kthyer këtë në një shkelje të rregullores, të merret vendimi


Lajmi kryesor:

Brenda një afati, asnjë deputet s’do të futet në Kuvend i pavaksinuar! Opozita kundër komisioneve online: Duan të na mbyllin gojën, PS: Mbledhjet më të rëndësishme do mbahen në salla


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Pesë kafshët që e ndryshuan përgjithmonë njerëzimin