Kuvend/ Vetëm kur flet Berisha, përfaqësues të SHBA krejt 'sy e veshë', u përkthejnë çdo fjalë  

 

Zgjatja e mandatit të organeve të vettingut është tema që po diskutohet këto momente në seancën e Kuvendit.Në Kuvend kanë mbërritur edhe përfaqësues të ambasadës amerikane në Tiranë si dhe të ambasadës së Bashkimit Evropian. Ata janë të pranishëm për të parë nga afër votimin e deputetëve për zgjatjen mandatit të vettingut.

Përfaqësuesit e ambasadës së SHBA, vetëm kur flet Berisha i përkthehet fjalë për fjalë e gjithë deklarata se çfarë ai thotë në Kuvend


Lajmi kryesor:

Me 118 vota pro miratohen ndryshimet kushtetuese, zgjaten afatet e vettingut! LSI abstenon, grupi i Berishës nuk voton! Miratohen edhe komisionet për reformën territoriale dhe atë zgjedhore


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë