Këmbimi valutor/ Leku vijon të forcojë pozitat ndaj euros

Këmbimi valutor/ Leku vijon të forcojë pozitat ndaj euros

Foto ilustruese

TIRANË - Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari amerikan  forcoi pozitat me 0,33 lekë, krahasuar me një ditë më parë, ndërsa monedha europiane, zbriti me 0,34 lekë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet me 95,03 lekë, ndërsa euro u këmbye me 101,31 lekë.

Paundi britanik u nënçmua me 0,01 lekë duke u këmbyer në kuotën e 118,73 lekëve.

Ndërsa franga zvicerane është forcuar sot me 0.44 lekë dhe këmbehet me 104,14 lekë.

Banka e Shqipërisë, bën të ditur se kursi i këmbimit është i qëndrueshëm dhe brenda pritshmërive të BSH-së.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?×

Lajmi i fundit

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)