Kërcënoi me thikë klientët e tij, shpallet në kërkim pronari i një lokali në Sarandë (VIDEO e ngjarjes)

Pronari i një lokali në Sarandë është shpallur në kërkim nga policia pasi ka kërcënuar me thikë klientët e tij pas një sherri. Policia ka shpallur në kërkim 48-vjeçarin Alban Çobaj.  

"Në lidhje me një video të publikuar në rrjetet sociale, ku shfaqej nje shtetas i cili kishte kanosur me mjet prerës, disa klientë, në një lokal, në qytetin e Sarandës, ju informojmë se: Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, menjëherë pas marrjes së njoftimit, për ngjarjen e ndodhur, janë kryer të  gjitha veprimet hetimore dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit A. Ç., 48 vjeç, banues në Sarandë. Ky shtetas, dyshohet se në ambientet e subjektit të tij, në lagjen nr.1, Sarandë, pas një konflikti për motive të dobëta, ka kanosur me mjet prerës (thikë), disa klientë. Vijon puna për kapjen e tij. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme", njofton policia. 

Konflikti mësohet se ka ndodhur rreth orës 18:00 të së shtunës pas një debati me disa klientë lidhur me faturën, për të cilën klientët nuk ishin dakord dhe refuzonin ta paguanin.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Carraniku: 07/08/2022 22:00

  Ta marrin vesh turistat qe kur te vish me hanger ne Albani ose hajde i armatosun ose mos u duk ne kete ven.

  Përgjigju
  • Rob: 08/08/2022 03:30

   Carraniku - mos bej komente idiote. Eshte e vertete qe ka 5-10% te tregetareve te pandershem dhe injorant, por pjesa me e madhe kane punetore dhe me kujdes te mire ndaj klientit

 • Lala: 07/08/2022 21:41

  Mir KY palla me think ne for si sandokani po keta tocat e there QE porosisin pa pa cmimet ne meny

  Përgjigju
 • ymeri: 07/08/2022 20:02

  NUK MERRET THIKA ndaj klienteve o idiot,,,mos u beni te gjithe si ai kokedhima....

  Përgjigju
 • Spiropali: 07/08/2022 19:34

  Këto ndodhin kudo, lartmadhnia ka thënë që është vit i suksesshëm. Unë atij i besoj dhe sufllaqexhinjte që shkruajne këtu.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Fundi i udhëtimeve të rrezikshme me gomone! Britania do të lehtësojë rregullat e emigracionit, shkak mungesa e fuqisë punëtore

Fundi i udhëtimeve të rrezikshme me gomone! Britania do të lehtësojë rregullat e emigracionit, shkak mungesa e fuqisë punëtore