La Liga, Atletico Madrid mund Villarrealin dhe rikthehet në vendin e katërt

La Liga, Atletico Madrid mund Villarrealin dhe rikthehet në vendin e katërt

Atletico Madrid

Atletico Madrid ka marrë një fitore me rëndësi mbrëmjen e djeshme. ‘Los Colchoneros’ mposhtën 1-2 në transfertë skuadrën e Villarreal. Kjo fitore i kthen madrilenët në vendin e katërt në kuotën e 58 pikëve duke parakaluar Athletic Bilbao.

Mesfushori Axel Witsel do të ishte ai që do zhbllokonte takimin në minutën e 9’ duke kaluar përpara Atleticon. Pjesa e parë u mbyll me avanyazhin minimal të miqve.

Me fillimin e pjesës së dytë, vendasit u zgjuan dhe rikthyen baraspeshën me Sorloth në të 50-ën.

E kur dukej se gjithçka do të mbyllej në barazim, Saul Niguez do të shënonte golin e fitores për të besuarit e Simenos duke marrë me vete 3 pikët në shtëpi.

Javën e ardhshme, Atletco Madrid do të pres Gironën në ‘Wanda Metropolitano’.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli