Laçi me gardian të ri, portieri i Kombëtares rikthehet te kurbinasit

Laçi me gardian të ri, portieri i Kombëtares rikthehet te kurbinasit

Gentian Selmani

Gentian Selmani është zyrtarisht portieri i ri i Laçit. Pas dy vitesh e gjysmë në Turqi, gardiani i Kombëtares kuqezi (4 ndeshje) ka firmosur sërish me bardhezinjtë. 24-vjeçari verën e 2019 la Laçin për Menemenspor, teksa më pas luajti edhe me Boluspor në Ligën e Parë turke.

Tanimë Gentian Mezani ka mes shtyllave një emër të afirmuar në elitën e Shqipërisë, duke e hedhur menjëherë në fushë. Laçi luan këtë të hënë në 19:00 me Partizanin në kryeqytet, për javën e 20-të të Superligës.

I lindur në Krujë, Selmani e ka nisur karrierën me Partizanin, duke u aktivizuar më pas me Kastriotin dhe Laçin, para se të kalonte dy sezone në Turqi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Ndeshja me Poloninë, Uzuni: Kemi frymë të re, më duan në La Liga dhe Serie A! Debutuesi Anis Mehmeti: Dua të luaj nga minuta e parë

Ndeshja me Poloninë, Uzuni: Kemi frymë të re, më duan në La Liga dhe Serie A! Debutuesi Anis Mehmeti: Dua të luaj nga minuta e parë