Laçi s’e fal Flamurtarin, tre gola për tre pikët

Laçi ka lënë shpejt pas krahëve humbjen me Partizanin pasi sot kurbinasit kanë fituar pastër 3-0 kundër Flamurtarit në takimin e vlefshëm për javën e 14 të Superligës.

Pavarësisht tentativave pjesa e parë do të mbyllej me porta të paprekura, ndërsa me fillimin e pjesës së dytë do të vinte edhe zhbllokimi i rezultatit. Ishte Shehu ai që kaloj në avantazh vendasit para se golashënuesi i kampionatit, Nuabueze, të dyfishonte rezultatin.

Për të vulosur shifrat përfundimtare mendoi Teko, i firmosi kapitullimin e vlonjatëve. Për Flamurtarin kjo një humbje që djeg shumë pasi vijon si e fundit me vetëm 5 pikë, ndërkohë Laçi ngjitet në vendin e katërt me 22 pikë, 3 më pak se Partizani i vendit të parë.