Lajcak vlerëson Ramën: Shqipëria rol konstruktiv në rajon dhe dialogun e drejtuar nga BE

Përfaqësuesi i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd dhe Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajcak ka vlerësuar rolin pozitiv të Shqipërisë në rajon dhe faktorin stabilizues që ajo luan në Ballkanin  Perëndimor, por dhe dialogun Kosovë-Serbi. Lajcak përmes një twitter shprehet se ka falenderuar kryeministrin Rama për mbështetjen konstruktive për vazhdimësinë e dialogut që BE drejton në rajon.

"Falenderova Kryeministrin Edi Ramën për mbështetjen e vazhdueshme dhe konstruktive të Shqipërisë në  lidhje me dialogun e drejtuar nga BE në rajon. Shqipëria luan një rol të rëndësishëm në forcimin e besimit midis lojtarëve në rajon. Vetëm një proces i koordinuar do të çojë në një marrëveshje gjithëpërfshirëse të normalizimit", shkruan Lajcak.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • Nardi: 22/04/2020 18:52

  Duhet të ishin hapur, vetëm për të marrë me vete në goda plastike. Kështu që dhe ata do punojnë disi.

  Përgjigju
 • Gjovalin Doda: 22/04/2020 18:32

  jo nuk duhet hapur

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Arratiset’ drejt qytetit të gurtë, Kim viziton Gjirokastrën