Lame e akuzoi se nuk pranoi të regjistronte Presidencën, i përgjigjet Meta: Keni grabitur pronat shtetërore për oligarkët tuaj  

 

Kreu i Partisë së lirisë, Ilir Meta i është përgjigjur kreut të Kadastrës Artan lame, pais ky i fundit tha se Meta asokohe kohe kur ishte President nuk kishte pranuar të regjistronte Presidencën. Meta tha se këta janë të marrë dhe të gjithë këtë po e bëjnë për të krijuar ndjenjën e pasisgurisë së pronës të qytetarët. Meta akuzon se janë grabitur mënyrë të paligjshme pronat e ushtrisë për oligarkët në dispozicion të PS.

“Del e deklaron as presidenca nuk i ka letrat në rregull. A e kuptoni ca të marrësh janë këto. Deri në ‘90 edhe ato fishkët kanë qenë me inventar. Pse e thonë këtë, sepse duan të krijojnë pasigurinë e ndjenjës për çdo qytetar. ‘Ou po kur presidenca si paska në rregull po kush është që i ka në rregull, cili qytetar, cili sipërmarrës. Një lloj shteti me këta që kanë vjedhur e grabitur në mënyrë të paligjshme pronat e ushtrisë për oligarkët e tyre, kanë dobësuar kapacitete mbrojtëse të Republikës së Shqipërisë”, tha Meta.


Lajmi kryesor:

Presidenca e paregjistruar, Lame: Ia kërkova Metës kur ishte President, refuzoi! Kreu i Partisë së Lirisë: Keni grabitur pronat shtetërore për oligarkët


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sky Shield: Mbrojtje ajrore për Europën

Sky Shield: Mbrojtje ajrore për Europën