Lanë ‘pas dore’ kabinat e energjisë elektrike duke rrezikuar jetën e qytetarëve, vihen nën hetim punonjësit e OSHEE-së në Dibër

Lanë ‘pas dore’ kabinat e energjisë elektrike duke rrezikuar jetën e qytetarëve, vihen nën hetim punonjësit e OSHEE-së në Dibër

Foto ilustruese

Punonjësit e OSHEE-së në Dibër janë vënë në hetim nga policia për shpërdorim detyre, pas ankesave të shumta të bëra nga qytetarët për mos riparimin e kabinave të energjisë elektrike në njësitë administrative Sllovë dhe Arras.

Sipas qytetarëve kabinat e energjisë elektrike të lëna pas dore, rrezikojnë jetën e tyre.  

Blutë njoftojnë se pas ankesave të qytetarëve, kanë kryer të gjitha verifikimet në terren dhe  materialet hetimore i janë dërguar Prokurorisë për hetime të mëtejshme.

Gjithashtu, raportohet se po zhvillohen hetime më të imtësishme për përcaktimin e punonjësve përgjegjës në këto njësi administrative dhe vënien para përgjegjësisë penale për shpërdorim detyre.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Frrok Çupi: Kush do të vritej dje në Bashki?

Frrok Çupi: Kush do të vritej dje në Bashki?