Lapaj: E mendoni dot kryeministrin e Greqisë të kërkojë zgjidhje tek ambasadorët? Ia hanë mishin dhe kockat

1574454198_Screenshot4.jpg

Adriatik Lapaj tha se zgjidhja për krizat politike nuk duhet të vijë nga ambasadorët.

"Nuk zgjidhet kjo punë duke thirrur ambasadorët. Konventa e Vjenës i ndalon të hyjnë në punët e brendshme. E mendoni dot kryeministrin e Greqisë të kërkojë zgjidhje tek ambasadorët? Po ia hanë mishin, ia hanë dhe kockën, nuk e  lenë, 24 orë nuk kalon dot në kryeministri.  Të mbajnë vendin që u takon. Ua them unë shqiptarëve, klasa politikë që kanë votuar këtu e 30 vjet është aq e paaftë sa babai i shtëpisë çdo hall ta kërkonte ta zgjidhte tek komshiu tek lagjja tjetër. Shqipërinë më shumë se unë nuk e do një finlandez", tha Lapaj në "Pa Protokoll" në Report Tv.


Lajmi kryesor:

Meta kërkon referendum/ Kikia në Report Tv: Tashmë betejë gladiatorësh, do thyhen koka! Koçi: Presidenti, i menderosur! (VIDEO)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?×

Lajmi i fundit

John

Dy fjalë për injorantët që e shohin Ramën si 'perandor'