Laporta i ofron rinovimin Xavit, presidenti i Barçës: S'ka rëndësi nëse fiton ose jo trofe

Laporta i ofron rinovimin Xavit, presidenti i Barçës: S'ka rëndësi nëse fiton ose jo trofe

Xavi Hernandez dhe Joan Laporta

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka konfirmuar se është në negociata me trajnerin Xavi Hernandez për një rinovim të mundshëm në fundin e këtij sezoni. Sipas Laportës nuk ka rëndësi nëse trajneri fiton trofe me klubin. Ai e do më shumë këtë rinovim si një shenjë qetësie.

“Jam gati të rinovoj me Xavi edhe nëse nuk fitohet La Liga. I kam thënë dhe ai këmbëngul që, nëse nuk fitojmë… dua të përcjell një mesazh qetësie. Tashmë kam menduar për rinovimin. Ai e njeh mirë situatën në shtëpi dhe mbron këtë stil të lojës që kemi te Barça. Nuk na shtyn t’i shtrijmë këmbët më shumë se jorgani, e kupton situatën e klubit”, shpjegoi Joan Laporta.

Ish-kapiteni i Barçës, Xavi u ul në stolin e katalanasve në nëntorin e 2021 dhe deri në këto momente e ka drejtuar ekipin në 75 ndeshje, për një mesatare prej 2.09 pikë për ndeshje. Kontrata e tij aktuale skadon verën e 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!