Largimi i Çelës, Kukësi ul në stol Bledar Devollin

Largimi i Çelës, Kukësi ul në stol Bledar Devollin

Bledar Devolli

Bledar Devolli do jetë trajneri i ri i Kukësit për pjesën e mbetur të sezonit. 46-vjeçari ka pranuar menjëherë ofertën e verilindorëve, që mëngjesin e sotëm mbetën pa teknik pas largimit të Emiliano Çelës.

Gjirokastriti Devolli ka një punë të vështirë përpara pasi verilindorët kanë 14 ndeshje pa fitore dhe gjenden në fundin e klasifikimit me vetëm 18 pikë pas 24 javëve të luajtura.

I njohur për grintën në fushë, Devolli e ka përcjellë këtë veçori edhe në pankinë. Ai ka drejtuar ekipe si Kamza, Tomori, Kastrioti, Dinamo, Turbina, Luzi, apo edhe Kek-u e Drenica në Kosovë.

"Bledar Devolli do jetë trajneri i ri i ekipit. I urojme suksese trajnerit", njofton klubi verilindor.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit