Tre humbje në 16 ditë, Emiljano Çela largohet nga Kukësi! Verilindorët të fundit në renditje

Tre humbje në 16 ditë, Emiljano Çela largohet nga Kukësi! Verilindorët të fundit në renditje

Trajneri Emiljano Çela

Ka zgjatur vetëm tre ndeshje aventura e Emiljano Çelës te Kukësi. Trajneri i verilindorëve ka dhënë dorëheqjen pas humbjes 1-0 kundër Teutës të premten, që ishte edhe një përballje derbi për mbijetesën.

Pas këtij zhgënjimi trajneri ka vendosur të largohet duke qenë se situata është shumë e vështirë. Madje me humbjen kundër Teutës, Kukësi që renditet në vendin e fundit, ka 4 pikë më pak se Erzeni i vendit të nëntë dhe 5 më pak se durrsakët.

“Emiljano Çela ka dhënë dorëheqjen nga ekipi! Mbas nje bashkëbisedimi me stafin drejtues, dorëheqja iu pranua. E falenderojmë Emiljano Çelën dhe i urojmë shume suksese ne karrieren e tij!”-thuhet në njoftimin e klubit të Kukësit.

Verilindorët janë duke kaluar një moment tepër të vështirë që kur Safet Gjici nuk është më në krye të klubit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vili: 17/02/2024 13:43

    GJICI GODET SERISH... ME GIDITJE TE PERQENDRUAR...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Lulzim Basha zbardh takimin me zyrtarin e Partive Popullore Europiane: Si lobuan Rama dhe Berisha kundër meje në Bruksel

Lulzim Basha zbardh takimin me zyrtarin e Partive Popullore Europiane: Si lobuan Rama dhe Berisha kundër meje në Bruksel