Largimi i Luan Baçit nga drejtimi i demokratëve të Fierit, Flamur Noka: Viktima e radhës e dyshes Rama-Basha! Misioni i 'pengut', shkatërrimi i PD-së

1559135751_nokafoto.jpg

Deputeti i PD-së, Flamur Noka ka reaguar pas largimit të Luan Baçit nga drejtimi i PD-së së Fierit, duke e quajtur atë 'viktima e radhës e dyshes Rama-Basha'. Me një postim në Facebook, Noka thotë se misioni i Bashës është shkatërrimi i PD-së.

“Partia Demokratike po vuan katandisjen më të rëndë të cilën ja shkaktoi 'pengu' . Hakmarrja ndaj atyre që nuk janë dakorduar me të që ta likujdojnë PD për hesap të Edi Ramës sot po prevalon. Luan Baçi është viktima e radhës e dyshes Rama –Basha. A mund të emërohet kryetar dege në një bashki banori i një bashkie tjetër?? A i shërben PD kjo apo shkatërrimit të saj? Kjo tregon se misioni i 'pengut' është shkatërrimi i PD. Ta ndalojmë. Të ikë pengu që të ringrihet 'PD'…”, shkruan Flamur Noka.

Vetëm pak javë më parë, Flamur Noka u shkarkua nga Partia Demokratike nga Komisioni i Sigurisë me arsyet se ka shpifur dhe baltosur emrin e kryetari.

 


Lajmi kryesor:

Ndëshkim se mbështeti Berishën? Luan Baçi reagon pas largimit nga drejtimi i PD në Fier: S'më është njoftuar shkarkimi! Dakord për lëvizje, por të bëhen me votën e kryesisë, jo emërime qoka


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Papa Françesku paralajmëron mbi rrezikun e ‘infodemisë’